Hakkında

Foto Evliya isimli ekibimiz, gelişen teknoloji ile birlikte, çağa uygun olarak spordaki yansımaları başta bu sektörde bulunan kişiler yanında tüm kamuoyu ile paylaşacak bir adım attı.

Amaç, sosyal medya ile birlikte en güzel ve kaliteli fotoların tedariki noktasında alıcı kişilere ulaşmak olarak belirlenirken, bu site ile beklentilerin karşılanması için uygun bir alan yaratıldı.

Bu sitenin kurucusu da olan Mustafa Evliya, 1984 yılından beridir aktif olarak spor fotoğrafçılığı mesleğini yürütürken, bu süreçte Kıbrıs Türk sporunun gelişiminin her karesinde adını yazdırmış bir emekçidir.

Yıllar önce fotoğrafçılığın zorlu yollarında ilerleyen Mustafa Evliya, çağın gereklerine uygun olarak ekipmanlarını yenilemiş, şu anda tüm dünyada tercih edilen fotoğraf makineleri ve diğer ekipmanlarına sahip konumdadır.

Hüseyin Evliya ise mesleğe başlamadan önce çocukluk yıllarından itibaren babasının yanında hassasiyet, denge ve beceri gerektiren bu işe gönül vererek, kendini geliştirmiştir.

Şu anda tüm dünyada yaygınlaşmaya başlayan “drone” teknolojisini  KKTC’de en iyi uygulayan kişilerden birisi olan Hüseyin Evliya, bu alanda çok başarılı çalışmaları ile dikkat çekmektedir.